Základní škola > Akce školy 2023/2024

Mc Donalds Cup - 25.05.24

Turnaj proběhl 30. 4. 2024 v Chrudimi. Turnaje se zúčastnilo čtrnáct týmů, které byly následně rozlosovány do čtyř skupin. Naši školu los přihrál do skupiny „B“, společně s týmy z Heřmanova Městce a Krouny. Hrálo se dvakrát 10 min. s šesti hráči v poli.

V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu z Heřmanova Městce. Zápas pro nás začal dobře a hned ve druhé minutě se nám podařilo skórovat. Soupeř si to však nechtěl nechat líbit a ještě v téže minutě mohl skóre dorovnat. Naštěstí se mu nepodařilo míč procpat mezi tyče. Nervozitu se nám povedlo setřást z kopaček hru uklidnit a do poločasu navýšit náskok na 3:0. Ve druhém poločase se podařilo soupeři vsítit branku, ale byla to jen kosmetická úprava a náš tým dokráčel k vítězství 5:1.

Ve druhé utkání nás čekal soupeř z Krouny. Zápas začal naším náporem na soupeřovu branku, ale gól se nám nedařilo vstřelit. Síť se nám podařilo rozvlnit až v posledních třech minutách první půle zápasu, a to hned dvakrát. Kluci, vědomi si své převahy, už brali zápas za vyhraný. Opak byl však pravdou a v posledních dvou minutách prvního poločasu jsme dostali tři branky. Pauza mezi poločasy budila vášně a emoce, ale naštěstí se nám podařilo tyto vášně ukočírovat a vstoupit do druhého poločasu s čistou hlavou. Od úvodního hvizdu jsme byli na míči, a dokonce se nám povedla i nějaká ta kombinace, která vedla k vyrovnávací brance. Soupeř se snažil odpovědět, avšak k jeho smůle jsme dokázali vždy míč rychle ukořistit a zaútočit do otevřené obrany. Zápas se nám podařilo vyhrát 6:3.

V semifinále jsme se střetli s vítězem skupiny „D“ ze ZŠ Dr. Peška Chrudim. Díky lekci, kterou nám uštědřili hráči z Krouny, jsme zápas měli pod kontrolou celých dvacet min. Nedali jsme soupeři žádnou velkou příležitost ohrozit naši branku a vyhráli jsme 5:0.

Ve finále jsme změřili síly se ZŠ U Stadionu Chrudim. Zde se nám podařilo soupeře v prvních dvou minutách zaskočit a jen škoda, že se nepodařilo po rohovém kopu vstřelit úvodní branku. Následně soupeř zlepšil hru a míč nám už moc nepůjčoval. Bohužel jsme zápas prohráli 5:1.

Zprávu ze soutěže podává pan učitel Jan Novák :)

Sestava: Radiměřský Miloš, Luňáček Eliáš, Hrubý Daniel, Dušek Tobiáš, Práza Daniel, Steklý Ondřej, Kašpar Karel, Burkoň Michal, Štantejský Martin a Mokříž Filip.

Velké poděkování patří panu učiteli Mgr. Janu Novákovi za trénování a motivaci.

Img_20240430_084216 Img_20240430_084841 Img_20240430_085719 Img_20240430_114200 Img_20240430_114203 Img_20240430_130319 Img_20240430_130325 Img_20240430_130658 Img_20240430_130700 Img_20240430_130740