Soutěž v angličtině Agyslingua (01. 02. 22)

Letošní ročník soutěže na Anglickém gymnázium - Agys Pardubice proběhl opět online. Naše tři soutěžící musely do soutěže poslat  pětiminutovou videonahrávku, ve které měly za úkol odpovědět na pár otázek týkajících se reálií anglicky mluvících zemí. Dále vypracovaly test se zaměřením na poslech, čtení, gramatiku a reálie. Do závěrečného on-line ústního kola soutěže sice nepostoupily, ale i tak si zaslouží velkou pochvalu za snahu, odvahu a nadšení, se kterým se do soutěže vrhly. Aneto Neufingerová, Karolíno Uličná a Šarloto Tlapáková, děkujeme za vaši skvělou práci a reprezentaci naší školy.

Mladý chemik (01. 02. 22)

S potěšením zveřejňujeme výsledky našich žáků v regionálním kole soutěže Hledáme mladého chemika.
Celkem se zúčastnilo 388 soutěžících, maximum bylo 100 bodů, v případě bodové rovnosti rozhodoval dosažený čas.
39.       Jan Ratzenbek                     86 bodů
146.     Matěj Svoboda                     63 bodů
152.      Tereza Doležalová               62 bodů
Všichni naši se umístili  v 1. polovině soutěžního pole a získali velmi pěkný počet bodů. Honzovi Ratzenbekovi utekl postup do regionálního finále o 9 míst a 2 body.

Všem soutěžícím blahopřeji a panu učiteli Bc. Tomáši Grassingerovi děkuji za přípravu žáků a organizaci soutěže.

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2021- online (DSMC) (13. 01. 22)

Naši školu reprezentovalo družstvo starších žáků ve složení Markéta Nováková, Tomáš Tichý, Veronika Andrýsová a Jakub Dušek.

Zadání této on-line dopravní soutěže bylo:

„Kolo je můj přítel. Jezdím dobře a ráda/rád. Ale musím být vždy ve střehu!“

Naši žáci natočili video, které postoupilo až do celostátního kola a zde patřilo k nejlepším a tudíž jsme obsadilo 1.místo.

Děkuji dětem za vzornou spolupráci.

Zdena Žejdlíková

Img_20220111_122944 Img_20220111_122948 Jakub-dusek-001 Marketa-novakova-001 Tomas-tichy-001 Veronika-andrysova-001

Okresní kolo Přírodovědný klokan (21. 12. 21)

Veliká gratulace patří našemu žáků Janu Ratzenbekovi za 1. místo v okresním kole Přírodovědného klokana.

Ratzenbek - (PDF)

Okresní kolo Pythagoriáda (21. 12. 21)

V okresním kole matematické soutěže Pythagoriáda se našim žákům dařilo.

V kategorii 6. ročníku obsadil 1. místo Ondřej Štantejský, na 4. místě se umístil Daniel Jíra, na 5. místě se shodně umístili Jan Brdíčko a Filip Košina.

V kategorii 7. ročníku obsadila 1. místo Vanessa Kmošková, na 5. místě se shodně umístili Nikol Kunzmanová a Šimon Pelikán, na 6. místě Šimon Drápal.

V kategorii 8. ročníku obsadil 5. místo Tadeáš Mrázek, 8. místo patří Leoši Kastnerovi, o 9. místo se dělí Ondřej Dvořák s Dominikem Macháčkem.

V kategorii 9. ročníku naši žáci Jan Ratzenbek, Tomáš Slanař a Matěj Svoboda obsadili shodně 4. místo.

Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Kmoskova - (PDF)

Štantejský - (PDF)

Celostátní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů online 2021 - 1. MÍSTO !!!!!!!

Dobrý den,

v souvislosti s vyhodnocením Dopravní soutěže mladých cyklistů online 2021 bych Vás ráda informovala, že Vaše soutěžní družstvo se umístilo na skvělém

1. místě ve II. věkové kategorii

Níže zasílám link na webový portál BESIP, kde najdete podrobnější informace o výsledcích této soutěže i o dalším postupu.

BESIP - Dopravní soutěž mladých cyklistů ON-LINE (ibesip.cz)

Vzhledem k současné epidemiologické situaci není, bohužel, možné uskutečnit vyhlášení výsledků a předání ocenění všem úspěšných družstvům prezenční formou na Ministerstvu dopravy tak, jak jsme to měli původně v plánu. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, vč. předání diplomů a cen, tedy přesouváme na jarní měsíce roku 2022, kdy už snad bude situace příznivější. Rádi se se všemi úspěšnými týmy potkáme, máme připravený doprovodný program, vč. promítání všech nejúspěšnějších videí.

Srdečně gratulujeme k velkému úspěchu a těšíme se na viděnou!

Kategorie A1 (1. ročník ZŠ)

Celkem se v kategorii Kategorie A1 (1. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 2490 řešitelů, z toho v našem kraji 106.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola.

Pořadí (škola)Pořadí (kraj)Celkové pořadíPříjmení, jménoTřídaKvantil (kraj)Kvantil (celkem)
1. 47.-50. 1224.-1406. Soudková, Karolína 1.B 55.19 47.23
2. 51.-58. 1407.-1550. Klumparová, Aneta 1.B 49.53 40.66

Kategorie A2 (2. ročník ZŠ)

Celkem se v kategórií Kategorie A2 (2. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 3117 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 169.

1. 50.-57. 943.-1212. Ročeň, Albert 2. B 68.93 65.46
2. 80.-89. 1775.-1989. Gregorovičová, Evelina 2.A 50.59 39.65
3. 90.-95. 1990.-2165. Kysilko, Matyáš 2.B 45.86 33.38

Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)

Celkem se v kategórií Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 13728 řešitelů, z toho v našem kraji 866.