Mgr. Lucie Zástěrová

Planetárium v Hradci Králové (7)

Pořad a přednáška na téma Sluneční soustava.

Čertovská nadílka v 5.A (6)

Zvládli jsme počítání s čertem a další aktivity. Mikuláš se svojí družinou nás obdaroval kornouty se sladkostmi.

ADVENTNÍ JARMARK (5)

27.11.2017 proběhla celodenní příprava na následující den 28.11.2017 ADVENTNÍ JARMARK. Touto cestou chceme poděkovat dětem, které pomáhaly s přípravou a samotným prodejem výrobků. Také všem rodičům za krásné vánoční výrobky a dekorace.

VIKINGOVÉ (4)

10.11.2017 Představení VIKINGOVÉ, zachycení jejich života a historických událostí.

24.10. 2017 Projektové vyučování (3)

Jak žijí děti v Africe

Děti si prožily krásný zážitek se skupinou Emongo, kde si zahrály, zatančily a zazpívaly africké skladby. Pohádka Fatema a příběh africké dívky nás zavedl do Afriky. Ukázal její krásy, jazyk, náboženství, kulturu,její kontrasty, ale i akce pro tuto zemi.

Projekt je zakončen výrobou krásných, zdobených afrických masek.

Exkurze do Prahy (2)

Dne 12.10.2017 jsme navštívili památky našeho hlavního města. Příběh Pražského hradu, tak se jmenovala expozice, která význačně představuje představitele českého státu, zásadní události i stavební vývoj hradního areálu. Program pro dětské návštěvníky přibližoval výstavu netradičním způsobem, kde se děti skokem v čase staly součástí našich významných událostí českých dějin zejména za vlády Karla IV. Díky zadaným úkolům poznávaly hradní zákoutí, dále také krásy Chrámu sv. Víta, Karlův most, Orloj a další skvosty Prahy.

Počasí nám přálo, výlet se velmi zdařil.

První školní týden (1)

První školní týden 4.9. - 8.9.2017 jsme tvořili třídní pravidla, vyzdobili třídu a také jsme se seznámili se školním řádem a obsahem Úmluvy o právech dítěte.