4.B

Mgr. Jana Horáková


Kroužek Robotiky [20]

18.05.
.

 


Chrast má talent - 4.5. 2017 [19]

11.05.
.

 


Příprava občerstvení [18]

17.04.

Příprava občerstvení na divadelní představení nás bavila. Mnohokrát děkujeme všem rodičům, kteří nám přispěli nějakou dobrotou.

.

 


Dvanáct měsíčků [17]

17.04.

Divadelní představení Dvanáct měsíčků se vydařilo a všichni jsme si to užili.

.

 


Škola v přírodě v Daňkovicích [16]

17.04.

V pondělí ráno jsme vyrazili za dobrodružstvím v pevnosti Boyard. Cesta proběhla úplně bez problémů a my se ocitli v penzionu Selský dvůr v Daňkovicích, kde na nás čekali animátoři Denča, Tomík, Míša a Iva. Po příjezdu jsme se ubytovali a na úvod si zahráli různé seznamovací hry. Po výborném obědě a krátkém odpočinku jsme se vrhli do získávání klíčů k pokladnici. Za prvním klíčem jsme se vydali k nedalekému lesu, kde na nás čekal „tata Fura“ neboli otec Fouras, který nám s vážnou tváří sdělil, že se nacházíme na francouzském pobřeží na vojenské pevnosti. Úkolem od otce Fouras bylo najít v lese klíč, donést mu ho a na jeho základě nás rozdělil do čtyř týmů – červení, modří, zelení a žlutí. První zkouškou každého družstva bylo postavení chýše z přírodních materiálů. Úkolu jsme se zhostili velice zodpovědně a chýše byly opravdu skvostné. Večer jsme ještě tvořili týmové vlajky.

Následující dny jsme získávali další klíče při plnění úkolů na stanovištích ( prolézání, váhy, …) a při různých hrách („Čertovo zlato“, bojovka v lese, turnaj v piškvorkách, ...)

Ve středu jsme se vypravili na půldenním výlet na zříceninu hradu Štarkov, kdy jsme cestou získali první indicii. Indicie byly pro každý tým velice důležité, protože nás poslední den pobytu dovedli k heslu od pokladu.

Ve čtvrtek jsme si ještě vyšlápli na Buchtův kopec, kde na nás samozřejmě čekala další indicie. Večer jsme převlékli do kostýmů a rychle spěchali na závěrečnou diskotéku v maskách, kterou jsme si moc užili.

Páteční poslední dopoledne strávené v Daňkovicích bylo velice záhadné a napínavé. Po snídani jsme si rychle zabalili svoje kufry a těšili se na finále v pevnosti. Podle čtyř získaných indicií jsme museli přijít na heslo. Některým to trvalo déle, někteří to uhodli za chvilku, ale nakonec všichni našli svůj poklad a těšili se z jeho obsahu. Dostali jsme památeční klíče od pevnosti, připínací placky a také pěkné lahve na pití.

Po obědě jsme honem naskákali do autobusu, který nás odvezl v pořádku zpět do našich domovů. Týdenní pobyt v přírodě se nám vydařil a určitě na zážitky z naší společné pevnosti budeme vzpomínat dlouho.

.

 


Kroužek Robotika [15]

09.02.
.

 


bobování [14]

02.02.

Odměnou za půlroční školní práci bylo pro žáky naší třídy bobování. Jelikož letošní zima je opravdová, užili jsme si sněhu dostatečně.

.

 


Slavíme Vánoce [13]

05.01.
.

 


Plaveme každé úterý ve Skutči. A moc si to užíváme [12]

05.01.
.

 


V pondělí 5. prosince jsme si vyzkoušeli, jak se učí v čertovské škole. [11]

08.12.

Učili jsme se čertovskou matematiku a čertovský český jazyk. Každý z nás si vyrobil čertovskou knihu a pořádného čerta. Odměnou nám byla mikulášská nadílka s pěknou přehlídkou pekelníků. Tento den jsme si určitě užili.

.

 


předvánoční jarmark [10]

27.11.

24.11. Se konal předvánoční jarmark. Děkuji dětem za jejich pomoc a rodičům za jejich příspěvky.

Jana Horáková, tř.uč.

.

 


Vystoupení Pernštejni [9]

27.11.

21.11. Se konalo vystoupení souboru Pernštejni na téma Historie našich dějin.

 


Vyrábíme výrobky na vánoční jarmark [8]

24.11.
.

 


Beseda s panem Svobodou [7]

24.11.

Ve středu 23.11. nás navštívil pan revírník Ing. Jan Svoboda. Beseda s panem Svobodou byla zajímavá. Dozvěděli jsme se spostu nových informací nejen o lese, ale i o myslivosti. Znalosti využijeme v předmětu přírodověda, kde nás čeká učivo o ekosystému lesa.

Mgr. Jana Horáková

.

 


Výlov [6]

13.11.

Ve čtvrtek 10.11. jsme se všichni společně vypravili k Horeckému rybníku, kde probíhal tradiční výlov. Viděli jsme mnoho zajímavého a dopoledne jsme si užili.

.

 


Mezinárodní dětský folklorní festival [5]

06.11.

Dne 3.11.2016 se konal mezinárodní dětský folklorní festival ve Slatiňanech. Krásné taneční vystoupení si pro nás připravily místní soubory, ale i soubory z Běloruska, Maďarska a Slovenska. Moc jsme si to užili.

.

 


Učíme se s Pradípem [4]

03.11.

V úterý 25.10. jsme měli ve škole projektový den Jak žijí děti na světě.

My jsme se učili s indickým chlapcem Pradípem, který nás seznámil s jeho životem a jeho rodinou. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací nejen o Indii. Dále jsme si vyzkoušeli, jaké to je, být jeden den bez mobilu. Téměř všichni žáci nechali v tento den mobil doma. Zjistili jsme, že nám zbývá poněkud více času na běžné hry a povídání si s kamarády. Většina žáků si chce tento den opět zopakovat.

.

 


dopravní hřiště [3]

16.10.

Každé úterý jezdíme s dětmi ze čtvrtých tříd na dopravní hřiště do Chrudimi. Učíme se jezdit po dopravním hřišti a jízdě zručnosti.

.

 


Pravidla naší třídy se budeme snažit dodržovat! [2]

18.09.
.

 


Tak už jsme čtvrťáci a máme co oslavovat! [1]

18.09.
.