3.B

Mgr. Iva Celnarová

| Jak roste čtenář | Galerie našich prací | Informace pro rodiče |


Vánoční besídka (18)

14.01.


O Honzovi - pohádka dramatického kroužku (17)

02.01

Před vánočními prázdninami jsme dostali pozvání na divadelní pohádku, kterou si připravili naši spolužáci. Honza sice z pece téměř neslezl, ale svoji roli zahrál velice vtipně a přesvědčivě. Děkujeme dětem a p. Šárové za milé pozvání.


Mikulášská nadílka (16)

02.01.

Na tento den jsme se těšili. Podle našeho očekávání, nikoho nikdo nikam neodnesl, ale ještě jsme dostali sladkou nadílku - protože jsme byli hodní!


Doodpadu (15)

02.01.

Na výukové hodině jsme se interaktivní formou dozvěděli, co se stane s odpadní vodou, než se vrátí opět do přírody a jak správně nakládat s odpadky. Pracovními listy nás provedla postavička kocoura Agiho, který je zároveň symbolem celého projektu. Agiho si půjčujeme domů.


Kočičí zahrada (14)

10.12.

Dnešní příběh se jmenoval Závod a hlavní hrdinové Čertík a Snížek běželi závod. Snížek dosáhl vítězství podvodem a my si povídali o tom, co se může stát, když někdo někoho podvede, nejedná čestně (fair play).

Diskutovali jsme o tom, že lež a podvod mohou být prospěšné, ale jen krátkodobě a často jsou spojeny s negativními emocemi a nakonec i s trestem. A že lež a nečestné chování může ohrozit kamarádství, to už víme. V závěru dvouhodinové lekce jsme si zahráli hru, v níž se dalo jednoduše podvádět, ale všichni jsme hráli fair play!


Dopis Ježíškovi (13)

10.12.

Poskládat obálku, napsat správně adresu, krasopisně sepsat svá přání ... a položit třeba na okno svého pokojíčku. Třeba se nám přání splní.


Projektový den a adventní jarmark (12)

03.12.

Stříhali jsme, lepili, barvili... a potom prodávali.

Děkujeme všem rodičům, kteří přispěli nápaditými výrobky a podpořili prodejní akci třídy.


Jak se žilo Vikingům (11)

26.11.


Projektový den Afrika (10)

05.11.

Kde najdeme na mapě Afriku, jak v ní žijí děti a čím se baví ve volném čase. Zda poznáme zvířata, krajinu, typická jídla, kolik dětí chodí společně do jedné třídy... Na tyto otázky jsme hledali odpovědi při projektovém dni.


Are you a ghost? (9)

05.11.


Sportovní den (8)

29.10.

V rámci tělesné výchovy jsme plnili atletické diosciplíny.


Vzpoura úrazům (7)

29.10.

Jak moc je zranitelné naše tělo, že stačí zlomek vteřiny a může se nám úplně změnit život. O tom jsme si povídali se sympatickými lektory v rámci projektu VZP "Vzpoura úrazům".


Naše pravidla (6)

29.10.


Kočičí zahrada (5)

29.10.

V letošním školním roce pokračujeme s preventivním programem. Zaměřili jsme se na formy strachu (pocity, předcházení, varovné signály apod).

Tentokrát nás provázel příběhem Drápek, Fousek a Mourek. Shodli jsme se, že nejvíce si přejeme aby se nestalo nic zlého naší rodině a nejvíce se obáváme zlých lidí. Některé z nás trápí i nepříjemné zážitky z filmů a počítačových her.


Sever, jih, západ či východ? (4)

29.10.

Světové strany procvičujeme hrou.


Začínáme s angličtinou (3)

15.10.


Běh "Jen tak" (2)

08.10.

II. ročníku charitativního běhu v Řestokách se zúčastnili dva žáci naší třídy. Děkujeme za podporu.


Jó třešně zrály... (1)

08.10.