Jitka Línková

Projektový den ve 2.B (7)

„Hrnečku, vař!“ – projektový den

Ve středu 31. ledna jsme měli projektový den. Nejdříve jsme si poslechli pohádku. Poté jsme plnili úkoly: barevné a řetězové počítání, práce s textem, řazení vět podle posloupnosti, kreslili kouzelný hrneček. A hlavně! Uvařili jsme si krupičnou kaši, která nám moc chutnala.

Mikuláš ve 2.B (6)

Už od samého rána jsme vyhlíželi černé postavy a namohli se dočkat, až k nám zavítají společně s Mikulášem. Abychom si zkrátili čekání, vyslechli jsme legendu o Mikulášovi, zvládli jsme barevné počítání s čertem a další aktivity. Mikuláš se svojí družinou nás obdaroval kornouty se sladkostmi. Pozor, někteří tam měli i uhlí! A tak slíbili, že se polepší. Tak zase za rok.

Vánoční jarmark (5)

Každý rok se koná v naší škole jarmark. S přípravou výrobků jsme si dali záležet. Pak jen naaranžovat, připravit kasičku a čekat na nakupující. Výrobky se nám povedly a většina z nich dostala nové majitele. Ať vám všem dělají radost.

Krásný adventní čas.

Halloween aneb kam se ztratila dýně (4)

A je tu podzim, nevlídné počasí, vítr, déšť, mlha. Co takhle si zpříjemnit vyučování ve škole?

A tak ráno 31. 10. oblečeni do oranžovo-černých barev jsme se sešli ve třídě. Ale co to? Vítal nás uplakaný zajíček Ouško, kterému se ztratila dýně. Všichni se shodli, že mu ji pomůžeme najít. Museli jsme během dopoledne splnit pět úkolů. Dozvěděli jsme se proč se slaví Halloween, na obrázku na interaktivní tabuli našli 10 rozdílů, v básničce procvičovali druhy vět. Dalším úkolem bylo barevné počítání, oblíbená Kimova hra a hledání písmenek na složení slova strašidlo.

Konečně jsme splnili všechny úkoly a mohli se vydat na cestu. Po šipkách jsme šli školou a po chvíli objevili ztracenou dýni. Všichni jásali a odnesli jsme si ji do třídy, ale asi největší radost měl zajíček Ouško. Za odměnu si děti odnesli nejen krásné zážitky z prožitého halloweenského dopoledne, ale i halloweenské bonbony. Tak zas někdy příště!

„Jak žijí děti v Africe“ (3)

24. 10. jsme měli celoškolní projekt. Hned na začátku jsme se přenesli do Afriky pomocí výborných bubeníků a užili si hudbu i tanec. Ve třídě jsme shlédli dokument o dětech z Konga. Ve skupinách jsme se zamysleli, co by děti potřebovali k lepšímu životu a zdokumentovali to kresbou.

Pravidla 2.B (2)

„Veselý drak ve 2. B“ (1)

A je tu podzim. Mezi tradiční dětské podzimní hry patří pouštění draků. A tak jsme si v pátek 6. 10. vše připomněli.

Začali jsme povídáním, co všechno víme o podzimu. A tu se objevili dva draci, veselý a smutný. A jakou mám náladu právě já? Pokračovali jsme poslechem z knihy E. Petišky: Pohádkový dědeček – Vláďův drak. Všichni jsme napjatě poslouchali a dokázali příběh vypravovat. Poté jsme pracovali s básničkou „Draci“, ve skupinách jsme si zahráli Kimovu hru, hledali písmenka po třídě a tvořili slova. Na závěr jsme si nakreslili každý svého draka.

A teď hurá ven! Draci, vzhůru do oblak!