1.B

Mgr. Monika Palatová


Naše první vysvědčení (14)

04.02.

Konečně jsme se dočkali.

Po měsících pilného učení jsme dostali naše první vysvědčení.Doma nás za něj určitě pochválí. Za odměnu jsme si ve škole udělali sladký pohár. Mňam. Byl opravdu moooc dobrý. Teď ještě krátké prázdniny a pak vzhůru do dalšího pololetí za objevováním nových písmenek a na lov jedniček.

.

 


Zima v hodinách výtvarné výchovy (13)

04.02.
.

 


Modrobílý den - 18.1.2018 (12)

28.01.

Jak se zpívá v jedné písničce …modrá je dobrá ….tak pro nás je bílá ještě lepší. Čtvrteční dopoledne se neslo v těchto barvách.

Třídili jsme modré příklady, hledali a přepisovali slova do sněhových koulí, zpívali písničku o zimě, dokreslovali sněhuláka, oblékali se do krutých mrazů, zažili jsme i malou koulovačku, skládali zimní puzzle..Spolupráce v rámci skupiny se nám už docela dařila.

Modrobílé dopoledne uteklo jako voda a všichni jsme si ho užili.


 Vánoční zpívání se sborem Zvoneček a Zvonky (11)

02.01.

Děkujeme za krásný koncert a přejeme celému sboru zdraví a radost ze zpívání.


Pohádka (10)

02.01.

Ve středu 20. 12. 2017 nám zahráli žáci dramatického kroužku pohádku O líném Honzovi. Pohádce nechyběl vtip a humor a to se nám moc líbilo. Děkujeme za zpříjemnění předvánočního období a přejeme hercům i nám další takové pěkné pohádky.


Pasíčka - záchranná stanice (9)

14.12.

Naší první výletní cestou se stala záchranná stanice Pasíčka. Čekalo nás zajímavé povídání o přikrmování zvířat v zimě a pak samotná prohlídka stanice. Protože v tento den byla mikulášská nadílka, přivezli jsme zvířatům malé překvapení. Čerstvě napadaný sníh nám ještě více připomněl blížící se vánoční svátky.


Vánoční jarmark (8)

03.12.


Bovýsek (7)

03.12.

V rámci projektu Ovoce do škol zavítal plyšový kamarád Bovýsek do naší třídy. Bovýsek s sebou přinesl nejenom zábavný hádankový kvíz, ale i odměnu pro děti za správné řešení. Cílem celého projektu je podporovat zdravou výživu, zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny a celkově zlepšit zdravotní stav mladé populace.


Dračí hrátky (6)

23.11.

Tak už je to tak, přiletěl k nám drak....Právě dnes, ve čtvrtek 16.11.2017. Poprvé jsme zkoušeli pracovat ve skupinách. A co nás čekalo? Pohádka, výroba draků, dračí příklady, básnička, kroužkování dračích vajíček, písnička, vyhledávání slov na chodbě a jejich skládání, malování obrázků. Ukázalo se, že spolupráce ve skupině je pro některé děti ještě velmi tvrdý oříšek, na jehož rozlousknutí budeme muset dost zapracovat.


Poznáváme Afriku (5)

29.10.

V úterý 24. 10. 2017 jsme se v rámci projektového dne „Jak žijí děti ve světě“ seznámili se životem v Africe. Nejdříve jsme si zabubnovali, zazpívali a zatančili s africkými bubeníky. Pak jsme se příběhem Matouše a jeho kamaráda Amadu přenesli do africké vesnice, kde jsme poznali nelehký život zdejších dětí. Zazpívali jsme si písničku o Africe a vyrobili jsme si černošské masky.


Podzimní tělocvik na stadionu (4)

29.10.


Podzim v hodinách výtvarky a pracovního vyučování (3)

15.10.


Třídní pravidla (2)

17.09.


První týden ve škole (1)

10.09.