Mgr. Dana Dvořáková

První přečtené knížky (24)

Jsou mezi námi šikulové, kteří už přečetli první knížku. Své zážitky ze čtení nám vylíčili Jiřík, Petruška, Anetka, Míša a Viktorka.

Modrobílý den - 17.1.2018 (23)

Jak se zpívá v jedné písničce ….modrá je dobrá ….tak pro nás je bílá ještě lepší. Středeční dopoledne se neslo v těchto barvách.

Třídili jsme modré příklady, hledali a přepisovali slova do sněhových koulí, zpívali písničku o zimě, dokreslovali sněhuláka, oblékali se do krutých mrazů, zažili jsme i malou koulovačku, skládali zimní puzzle...Spolupráce v rámci skupiny se nám už docela dařila.

Modrobílé dopoledne uteklo jako voda a všichni jsme si ho užili.

Postavil jsem sněhuláka na stráni..... (22)

Modelujeme písmenka (21)

Poslední prosincový den ve škole (20)

Zpívání koled, rozdávání dárků a mlsání vánočního cukroví......Přeji všem krásné Vánoce, hodně zdraví a radosti po celý rok 2018.

Vánoční zpívání se sborem Zvoneček a Zvonky (19)

Děkujeme za krásný koncert a přejeme celému sboru zdraví a radost ze zpívání.

O líném Honzovi - 20.12.2017 (18)

Děkujeme dětem z dramatického kroužku za pozvání na pohádku. Byli jste skvělí.

Pasíčka - záchranná stanice (17)

Naší první výletní cestou se stala záchranná stanice Pasíčka. Čekalo nás zajímavé povídání o přikrmování zvířat v zimě a pak samotná prohlídka stanice. Protože v tento den byla mikulášská nadílka, přivezli jsme zvířatům malé překvapení. Čerstvě napadaný sníh nám ještě více připomněl blížící se vánoční svátky.

Vánoční čas se blíží (16)

Děkujeme deváťákům za pozvání na jejich nádherně svítící stromečky.

Vánoční jarmark (15)

Děkuji všem rodičům za nádherné výrobky a pomoc při přípravě jarmarku. Míše a Lauře děkuji za pomoc při prodeji našich výrobků. Užijte si krásný a pohodový adventní čas.

Tvoříme na vánoční jarmark (14)

Bovýsek - 27.11.2017 (13)

V rámci projektu Ovoce do škol zavítal plyšový kamarád Bovýsek do naší třídy. Bovýsek s sebou přinesl nejenom zábavný hádankový kvíz, ale i odměnu pro děti za správné řešení. Cílem celého projektu je podporovat zdravou výživu, zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny a celkově zlepšit zdravotní stav mladé populace.

Dračí hrátky (12)

Tak už je to tak, přiletěl k nám drak....Právě dnes, ve čtvrtek 16.11.2017. Poprvé jsme zkoušeli pracovat ve skupinách. A co nás čekalo? Pohádka, výroba draků, dračí příklady, básnička, kroužkování dračích vajíček, písnička, vyhledávání slov na chodbě a jejich skládání, malování obrázků. Ukázalo se, že spolupráce ve skupině je pro některé děti ještě velmi tvrdý oříšek, na jehož rozlousknutí budeme muset dost zapracovat.

Jak žijí děti na světě - Afrika - celoškolní projekt (11)

Úterní vyučování se neslo v africkém duchu. Porovnávali jsme život dětí v Africe a v České republice. Mohli jsme si vyzkoušet bubnování, které se nám moc líbilo, vyráběli jsme masky a zpívali písničku o Africe. Škoda jen, že čas utíkal moc rychle.

Tělocvik trochu jinak (10)

Sportujeme (9)

Skok z místa, hod kriketovým míčkem, běh na 60 m a 500 m, to vše jsme zvládli přímo perfektně. Počasí se vydařilo, a tak zase někdy příště.

Počítání s víčky nás baví (8)

Přejeme Fanouškovi k svátku (7)

Podzimní tvoření (6)

Ježek (5)