školní klub 2017/2018

Archiv Ke stažení Vnitřní řád


LEDNOVÉ TVOŘENÍ A ČEKÁNÍ NA SNÍH (13)

28.01.


LISTOPAD VE ŠKOLNÍM KLUBU (12)

02.01.

V listopadu bylo ještě pěkné počasí, takže jsme mohli venku hrát fotbal, schovávanou, vybíjenou a jiné různé hry. Také jsme už vyráběli výrobky na Vánoční prodejní jarmark.


VÁNOCE VE ŠKOLNÍM KLUBU (11)

02.01.

V úterý 19.12. jsme si s dětmi ze školního klubu udělali Vánoce. Děti si samy ozdobily stromeček, každý donesl trochu cukroví, či jiné dobroty na hostinu. Když bylo vše připraveno, už jsme čekali jen na Ježíška a taky jsme se ho dočkali. Tímto děkujeme všem, kteří nám pomohli tento krásný den uspořádat.


CELOROČNÍ HRA - FRANCIE (10)

02.01.


Náš vánoční prodejní stánek (9)

10.12.

Všem, kteří se u našeho stánku zastavili a prohlédli si výrobky nebo rovnou také něco zakoupili, moc děkujeme.


Říjen ve školním klubu (8)

03.12.


Celoroční hra - Japonsko (7)

03.12.

Během měsíce října jsme s dětmi navštívili pomocí mapy JAPONSKO. Vyrobili jsme si vějíře, ochutnali smažené nudle, které jsme jedli hůlkami -při tom jsme se hooodně nasmáli.


Halloweenská noc 2017 (6)

05.11.

Děti z 3. oddělení školní družiny a ze školního klubu se ve středu před podzimními prázdninami vrátily navečer zpět do školy, aby si zde užily další „Halloweenskou noc“.

Všichni účastníci chtěli na vlastní kůži poznat, jaká je vlastně škola v noci. Zda se pravidelně ozývá školní zvonek nebo je tam ticho? Či zda se po chodbách neprohání nějaké školní strašidlo?

Po příchodu dětí do školního klubu jsme se nejprve pustili do vyrábění strašidelných domečků, potom na nás čekala oblíbená, ale zároveň i trochu obávaná, stezka odvahy. Cestu, na kterou odvážlivcům svítilo pouze světlo mihotajících se svíček a doprovázely ji strašidelné zvuky, všichni zvládli a zasloužili si odměnu. Abychom se poté zbavili napětí a strachu, tak jsme si zasoutěžili v pojídání myší, při kterém jsme se velice nasmáli. Před večerkou jsme se ještě vydali na školní dvorek, kde si každý zapálil prskavku, a tím jsme zakončili naše letošní halloweenské přespání. Ti, kdo už byli hodně unavení, tak si rychle našli svoje místo na spaní a zavrtali se do spacáku. Ostatní se ještě přesunuli do družiny na pohádku, ale během chvíle škola opravdu utichla. Ráno měli všichni připravenou bohatou snídani, za kterou bychom chtěli poděkovat všem maminkám, které nám udělaly ráno ještě krásnější než bylo.

Odkaz na další fotky zde:

https://druzinachrast.rajce.idnes.cz/Halloweenska_noc_2017/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created

 


VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA U NÁS VE ŠKOLE (5)

29.10.

Po loňské návštěvě papoušků k nám do školy přiletěly sovy. 20.10.2017 jsme si užili super přednášku o těchto dravcích. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací. Dětem se tato návštěva moc líbila.,0100


ZÁŘÍ (4)

15.10.


Celoroční hra - Cesta kolem světa za 297 dní (3)

15.10.

VELKÁ BRITÁNIE - Jak jsem již psala, tento školní rok cestujeme kolem světa. Na měsíc září jsme si vybrali Velkou Británii. S žáky jsme si povídali, pili čaj o páté - pravý anglický černý a zelený čaj. Také jsme si vyzkoušeli pít čaj s mlékem. Poté jsme si upekli Skotské sušenky, zahráli hru na Lochneskou příšeru. V říjnu navštívíme Japonsko.


INFORMACE PRO RODIČE (2)

02.10.

Kroužek Tvořílek bude kvůli velkému počtu žáků rozdělen do dvou skupin ( A, B). To znamená, že kroužek bude 1x za 14 dnů. Začátek je v 14:00 hod. a končíme v 15:15 hod.

Skupina A: žáci z 2. a 3. třídy - začínáme 4.10.2017, pak 1 x za 14 dnů, tj. 18.10., 1.11., ......
Skupina B: žáci z 1. a 4. a 6. třídy - začínáme 11.10. 2017, pak 1x za 14 dnů, tj. 25.10., 8.11., .......


UŽ JSME ZASE SPOLU (1)

10.09.

Jsou za námi krásné a slunečné prázdniny a první týden školního roku 2017/2018. Někdo se do školy těšil více někdo zase méně. Ale jisté je, že se budu snažit všem zpříjemnit a obohatit čas strávený ve školním klubu.

A proto budeme tento školní rok ve školním klubu cestovat kolem světa za 297 dní. Procestujeme Velkou Británii, Japonsko, Francii, Egypt, USA, Austrálii, Indii a Řecko. Na konci našeho cestování se pokusíme najít poklad. Také budeme chodit ven, vyrábět, hrát vybíjenou v tělocvičně a určitě si zase něco dobrého upečeme.

Žákům přeji krásný a úspěšný školní rok a rodičům pevné nervy

Tereza Adámková, vychovatelka školního klubu