školní družina - 2017/2018 - 5. oddělení - (p. vychovatelka Martina Vránová)

Odpoledne s městskou policií (7)

V průběhu května mezi nás do školní družiny a do školního klubu zavítala paní Diana Šlechtová, která je strážníkem městské policie. S dětmi se popovídala, zopakovala jim pravidla silničního provozu - zejména bezpečné přecházení vozovky, pravidla jízdy na kole,..., ale také je upozornila na různá nebezpečí a nástrahy, které na něho mohou číhat.

Povídání bylo velice zajímavé a poutavé a děti si jistě připomněly a uvědomily spoustu důležitých věcí.

Edukativní a zážitkový program s kozami (6)

V pátek 27.4. jsme měli odpoledne zpestřené zábavným programem, kdy se děti hravou formou dozvěděly spoustu informací o klasickém českém zvířeti - koze domácí. Poté jim kozy předvedly různé kousky, pohybové básničky a tanečky a na závěr si každý mohl kozy pohladit, zkusit jim zadat různé povely a také jít s nimi na procházku.

Všechny děti dostaly na památku krásné kozí razítko.

Velikonoční jarmark (5)

Na letošním velikonočním jarmarku bylo u našeho stánku nejen k vidění, ale také k zakoupení, opět mnoho krásných výrobků. Např. skořápky s jarní květinou, pomlázky, tulipánky, kočičky, zajíčci či ovečky,…. Na své si i tentokrát přišly mlsné jazýčky, které se těšily na tradiční barevnou bábovku.

"Plackohraní" u nás ve školní družině a školním klubu (4)

Na jedno únorové odpoledne jsme k nám do družiny a klubu pozvali pane Kišše s tvořivou dílnou nazvanou "Plackohraní". Děti si s jeho pomocí vyrobily odznáčky, magnetky, zrcátka, otvíráky nebo klíčenky s vlastní kresbou a domů si tak odnesly krásnou věc na památku.

Každý si mohl sám vlastní nakreslený obrázek zalisovat a všichni si společně s lektorem užili vtipné odpoledne.

Náš vánoční prodejní stánek (3)

Všem, kteří se u našeho stánku zastavili a prohlédli si výrobky nebo rovnou také něco zakoupili, moc děkujeme.

foto (2)

foto druzina (1)