školní družina - 2017/2018 - 3. oddělení - (Vedoucí vychovatelka Petra Dušková, DiS.)


SLAVÍME


Přání pro maminky k jejich svátku (33)

10.06.

Vždy v květnu myslíme na naše maminky a vyrábíme pro ně přáníčka a dárky.

.

 


Odpoledne s městskou policií (32)

10.06.

V průběhu května mezi nás do školní družiny a do školního klubu zavítala paní Diana Šlechtová, která je strážníkem městské policie. S dětmi se popovídala, zopakovala jim pravidla silničního provozu - zejména bezpečné přecházení vozovky, pravidla jízdy na kole,..., ale také je upozornila na různá nebezpečí a nástrahy, které na něho mohou číhat.

Povídání bylo velice zajímavé a poutavé a děti si jistě připomněly a uvědomily spoustu důležitých věcí.

.

Edukativní a zážitkový program s kozami (31)

13.05.

V pátek 27.4. jsme měli odpoledne zpestřené zábavným programem, kdy se děti hravou formou dozvěděly spoustu informací o klasickém českém zvířeti - koze domácí. Poté jim kozy předvedly různé kousky, pohybové básničky a tanečky a na závěr si každý mohl kozy pohladit, zkusit jim zadat různé povely a také jít s nimi na procházku.

Všechny děti dostaly na památku krásné kozí razítko.

.

 


Vše kolem nás rozkvétá (30)

13.05.

Vyráběli jsme tedy košíček plný barevných květů, které jen tak neuvadnou.

.

 


Jarní sluníčko nás láká ven (29)

13.05.

S příchodem teplého a slunečného počasí trávíme odpoledne nejraději venku před školou, na dětském hřišti u jídelny nebo také ve venkovní učebně.

.

 


Malá družinová ochutnávka (28)

26.04.

Spolužačka Terezka nám přinesla na ochutnávku pomazánky, které sama doma připravila. Ochutnávali jsme a ochutnávali až téměř nic nezbylo a poté jsme vyhlásili vítězku - stala se jí všemi oblíbená česneková:-)

.

 


Chystáme jarní dekorace (27)

26.04.

Obyčejné plechovky jsme proměnili ve veselé zajíčky, do kterých jsme naaranžovali macešky a hned jsme měli krásnou jarní dekoraci.

.

 


Velikonoční jarmark (26)

12.04.

Na letošním velikonočním jarmarku bylo u našeho stánku nejen k vidění, ale také k zakoupení, opět mnoho krásných výrobků. Např. skořápky s jarní květinou, pomlázky, tulipánky, kočičky, zajíčci či ovečky,…. Na své si i tentokrát přišly mlsné jazýčky, které se těšily na tradiční barevnou bábovku.

.

 


Karneval (25)

18.03.

Úterní odpoledne 6. března ve 3. odd. ŠD a ve ŠK patřilo KARNEVALU. Děti i paní vychovatelky se na tuto akci oblékly do krásných masek a společně si užívaly veselou atmosféru. Děti se s radostí a povykem pouštěly do hudebně pohybových her, za které dostaly sladké odměny. I letošní karneval se nám vydařil!

Další fotky naleznete zde: https://druzinachrast.rajce.idnes.cz/Karneval_2018/

.

 


V zimě je třeba se dostatečně obléct... (24)

18.03.

Jedno zimní odpoledne jsme se pořádně zapotili. Nejen kvůli tomu, že jsme si museli obléct šálu, čepici a rukavice, ale také proto, že jsme byli strašně nervozní a napjatí, zda si stihneme ulovit čtvereček čokolády dřív, než nám to ostatní překazí. U této hry jsme prožívali nejen časovou tíseň a napětí, ale také radost a legraci.

.

 


Bruslaři na ledě (23)

18.03.

Zamrzlé rybníky nás inspirovaly k hrátkám s inkoustem a zmizíkem. Kdo chtěl, tak si mohl vyrobit bruslařku či bruslaře, kteří se pohybují po ledě a zanechávají po sobě bílé stopy.

.

 


Přípravy na "Plackohraní" (22)

04.03.

Celý týden před chystaným "Plackohraním" jsme si vybírali obrázky, zkoušeli různé návrhy a vybarvovali to, co by se nám líbilo mít na placce, klíčence či zrcátku.

.

 


"Plackohraní" u nás ve školní družině a školním klubu (21)

04.03.

Na jedno únorové odpoledne jsme k nám do družiny a klubu pozvali pane Kišše s tvořivou dílnou nazvanou "Plackohraní". Děti si s jeho pomocí vyrobily odznáčky, magnetky, zrcátka, otvíráky nebo klíčenky s vlastní kresbou a domů si tak odnesly krásnou věc na památku.

Každý si mohl sám vlastní nakreslený obrázek zalisovat a všichni si společně s lektorem užili vtipné odpoledne.

.

Písmenko, na které začíná moje jméno, jméno ségry, bráchy, mamky, taťky, .... (20)

25.02.

Nejen, že každý si vyrobil písmenko, které si vybral - pro sebe, pro sourozence, pro rodiče,...., ale každý si ho i podle svého vybarvil. Vzniklé výtvory byly tedy rozmanité a stěží bychom našli nějaký stejný.

.

 


Hurrrááá, vysvědčení (19)

19.02.

Poslední lednový den přicházely děti do školní družiny s listem v ruce a s úsměvem na tváři - nesly si pololetní vysvědčení, se kterým se chtěly právem pochlubit.

.

 


Kluci nevyrábí, ale staví... (18)

19.02.
.

 


Sněhulák bez sněhu (17)

19.02.

Letošní zima nám zatím nedopřála, abychom si postavili sněhuláka, tak si ho musíme alespoň vyrobit.

.

 


Vánoční nadílka (16)

18.01.

V pátek před vánočními prázdninami jsme si společně užili vánoční nadílku. Děti byly zvědavé, zda jim Ježíšek tak jako loni přinese dárky o něco dříve než domů, ale před obědem pod stromečkem žádné překvapení nenašly. O to větší byla radost, když se vrátily z jídelny a zjistily, že ani letos na ně Ježíšek nezapomněl.

Po rozbalení dárečků se vzájemně pohostily cukrovím, které si donesly na ochutnávku. Také poslouchaly a zpívaly koledy a celé vánočně naladěné odpoledne s novými stavebnicemi a hrami uteklo tak, že se dětem ani nechtělo domů.


Adventní čas u nás v ŠD (15)

14.01.

Dobu předvánoční jsme společně prožívali i ve školní družině. Od začátku prosince jsme každý den otevírali okénko v adventním kalendáři, povídali si o vánočních tradicích a zvycích a také jsme poslouchali a zpívali vánoční koledy.

Nezapomněli jsme ani napsat dopis Ježíškovi, který jsme položili na okno a čekali, zda si ho odnese. Dočkali jsme se a nevěřícně zírali na stopy, které nám tam po sobě zanechal.


Vánoční přání (14)

02.01.

Šťastné a veselé vánoční svátky plné splněných přání a v novém roce 2018 spoustu štěstí a pevné zdraví.


Mikuláš a čert (13)

02.01.


Náš vánoční prodejní stánek (12)

10.12.

Všem, kteří se u našeho stánku zastavili a prohlédli si výrobky nebo rovnou také něco zakoupili, moc děkujeme.


Smaltování lžiček (11)

10.12.

Na vánočním jarmarku jsme mimo jiného prodávali lžičky zdobené smaltovacím práškem. Smaltování jsme ve družině zkoušeli úplně poprvé a zjistili jsme, že je to velice zajímavá a poměrně jednoduchá technika. Každá lžička, kterou děti posypáním smaltovacího prášku a zapečením vytvořily, byla jedinečná. Všem se jejich dílka líbila natolik, že svoji lžičku nechtěli prodat nikomu jinému a pospíchali si ji koupit sami pro sebe.


Přípravy na vánoční jarmark (10)

26.11.

První výrobky, do kterých jsme se pustili, byly drátkované dekorace. Zdobili jsme srdíčka, hvězdičky a rybičky. Na to, že někteří tuto techniku zkoušeli úplně poprvé, tak všichni vytvořili moc krásné ozdobičky. Naše výrobky si budete moci nejen prohlédnout, a také zakoupit na školním vánočním jarmarku.


Číselné spojovačky baví nejen malé, ale i ty starší (9)

26.11.


Hrajeme si na hřišti u školní jídelny (8)

26.11.


Závody papírových vlaštovek (7)

26.11.


Halloweenská noc 2017 (6)

05.11.

Děti z 3. oddělení školní družiny a ze školního klubu se ve středu před podzimními prázdninami vrátily navečer zpět do školy, aby si zde užily další „Halloweenskou noc“.

Všichni účastníci chtěli na vlastní kůži poznat, jaká je vlastně škola v noci. Zda se pravidelně ozývá školní zvonek nebo je tam ticho? Či zda se po chodbách neprohání nějaké školní strašidlo?

Po příchodu dětí do školního klubu jsme se nejprve pustili do vyrábění strašidelných domečků, potom na nás čekala oblíbená, ale zároveň i trochu obávaná, stezka odvahy. Cestu, na kterou odvážlivcům svítilo pouze světlo mihotajících se svíček a doprovázely ji strašidelné zvuky, všichni zvládli a zasloužili si odměnu. Abychom se poté zbavili napětí a strachu, tak jsme si zasoutěžili v pojídání myší, při kterém jsme se velice nasmáli. Před večerkou jsme se ještě vydali na školní dvorek, kde si každý zapálil prskavku, a tím jsme zakončili naše letošní halloweenské přespání. Ti, kdo už byli hodně unavení, tak si rychle našli svoje místo na spaní a zavrtali se do spacáku. Ostatní se ještě přesunuli do družiny na pohádku, ale během chvíle škola opravdu utichla. Ráno měli všichni připravenou bohatou snídani, za kterou bychom chtěli poděkovat všem maminkám, které nám udělaly ráno ještě krásnější než bylo.

Odkaz na další fotky zde: https://druzinachrast.rajce.idnes.cz/Halloweenska_noc_2017/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created

 


Narozeninové dortíky (5)

29.10.

Nejen ve třídě, ale také v družině rádi slavíme svátky a narozeniny. Oslavenci s úsměvem přijímají gratulace a děkují za milá přáníčka.

Každý si tedy vyrobil vlastní narozeninovou svíčku a zapíchl ji do svého dortíky. Díky tomu už na žádnou narozeninovou oslavu nezapomeneme.


Vesmír (4)

29.10.

Vybarvovali jsme planety, vyšívali souhvězdí..... Do vesmíru se sice asi nepodíváme, ale na chodbě školy si ten náš můžeme prohlédnout.


Pobyt venku před školou (3)

01.10.

Pokud nám to počasí dovolí, tak se snažíme každý den jít alespoň na chvilku ven, abychom si protáhli nožky, provětrali hlavy a načerpali novou energii na další domácí přípravu do školy.


Co nás baví... (2)

01.10.

Holky moc rády kreslí a vybarvují. Většina z nich se pustila do vymalování a složení "nekonečné princezny", která jim dala zabrat, ale výsledek za tu námahu stál. Kluci jsou nejspokojenější na koberci, kde staví z kostek a stavebnic hrady, silnice a garáže. Všichni společně rádi hrajeme hry, u kterých se vždycky nasmějeme a nikdy se nám nechce končit.


Naše "nové" 3. oddělení (1)

14.09.

V tomto školním roce se složení dětí ve družině paní vychovatelky Duškové z části obměnilo. Ti starší přešli do jiných oddělení a my jsme do naší "zelené" družiny přivítali část prvňáčků, kteří tráví ve družině nejvíce času a zde mají dostatek prostoru na hry i odpočinek.

Nové děti se rychle rozkoukaly, skamarádily se s ostatními a postupně se učí a zvykají si na naše dohodnutá pravidla. Pokud však něco nevědí nebo si nejsou jisti, zda v naší velké škole trefí do šatny, na kroužek, ..., tak jim vždycky někdo ze starších spolužáků ochotně pomůže či poradí.