školní družina - 2017/2018 - 3. oddělení - (Vedoucí vychovatelka Petra Dušková, DiS.)


SLAVÍME


Vánoční nadílka (16)

18.01.

V pátek před vánočními prázdninami jsme si společně užili vánoční nadílku. Děti byly zvědavé, zda jim Ježíšek tak jako loni přinese dárky o něco dříve než domů, ale před obědem pod stromečkem žádné překvapení nenašly. O to větší byla radost, když se vrátily z jídelny a zjistily, že ani letos na ně Ježíšek nezapomněl.

Po rozbalení dárečků se vzájemně pohostily cukrovím, které si donesly na ochutnávku. Také poslouchaly a zpívaly koledy a celé vánočně naladěné odpoledne s novými stavebnicemi a hrami uteklo tak, že se dětem ani nechtělo domů.


Adventní čas u nás v ŠD (15)

14.01.

Dobu předvánoční jsme společně prožívali i ve školní družině. Od začátku prosince jsme každý den otevírali okénko v adventním kalendáři, povídali si o vánočních tradicích a zvycích a také jsme poslouchali a zpívali vánoční koledy.

Nezapomněli jsme ani napsat dopis Ježíškovi, který jsme položili na okno a čekali, zda si ho odnese. Dočkali jsme se a nevěřícně zírali na stopy, které nám tam po sobě zanechal.


Vánoční přání (14)

02.01.

Šťastné a veselé vánoční svátky plné splněných přání a v novém roce 2018 spoustu štěstí a pevné zdraví.


Mikuláš a čert (13)

02.01.


Náš vánoční prodejní stánek (12)

10.12.

Všem, kteří se u našeho stánku zastavili a prohlédli si výrobky nebo rovnou také něco zakoupili, moc děkujeme.


Smaltování lžiček (11)

10.12.

Na vánočním jarmarku jsme mimo jiného prodávali lžičky zdobené smaltovacím práškem. Smaltování jsme ve družině zkoušeli úplně poprvé a zjistili jsme, že je to velice zajímavá a poměrně jednoduchá technika. Každá lžička, kterou děti posypáním smaltovacího prášku a zapečením vytvořily, byla jedinečná. Všem se jejich dílka líbila natolik, že svoji lžičku nechtěli prodat nikomu jinému a pospíchali si ji koupit sami pro sebe.


Přípravy na vánoční jarmark (10)

26.11.

První výrobky, do kterých jsme se pustili, byly drátkované dekorace. Zdobili jsme srdíčka, hvězdičky a rybičky. Na to, že někteří tuto techniku zkoušeli úplně poprvé, tak všichni vytvořili moc krásné ozdobičky. Naše výrobky si budete moci nejen prohlédnout, a také zakoupit na školním vánočním jarmarku.


Číselné spojovačky baví nejen malé, ale i ty starší (9)

26.11.


Hrajeme si na hřišti u školní jídelny (8)

26.11.


Závody papírových vlaštovek (7)

26.11.


Halloweenská noc 2017 (6)

05.11.

Děti z 3. oddělení školní družiny a ze školního klubu se ve středu před podzimními prázdninami vrátily navečer zpět do školy, aby si zde užily další „Halloweenskou noc“.

Všichni účastníci chtěli na vlastní kůži poznat, jaká je vlastně škola v noci. Zda se pravidelně ozývá školní zvonek nebo je tam ticho? Či zda se po chodbách neprohání nějaké školní strašidlo?

Po příchodu dětí do školního klubu jsme se nejprve pustili do vyrábění strašidelných domečků, potom na nás čekala oblíbená, ale zároveň i trochu obávaná, stezka odvahy. Cestu, na kterou odvážlivcům svítilo pouze světlo mihotajících se svíček a doprovázely ji strašidelné zvuky, všichni zvládli a zasloužili si odměnu. Abychom se poté zbavili napětí a strachu, tak jsme si zasoutěžili v pojídání myší, při kterém jsme se velice nasmáli. Před večerkou jsme se ještě vydali na školní dvorek, kde si každý zapálil prskavku, a tím jsme zakončili naše letošní halloweenské přespání. Ti, kdo už byli hodně unavení, tak si rychle našli svoje místo na spaní a zavrtali se do spacáku. Ostatní se ještě přesunuli do družiny na pohádku, ale během chvíle škola opravdu utichla. Ráno měli všichni připravenou bohatou snídani, za kterou bychom chtěli poděkovat všem maminkám, které nám udělaly ráno ještě krásnější než bylo.

Odkaz na další fotky zde: https://druzinachrast.rajce.idnes.cz/Halloweenska_noc_2017/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created

 


Narozeninové dortíky (5)

29.10.

Nejen ve třídě, ale také v družině rádi slavíme svátky a narozeniny. Oslavenci s úsměvem přijímají gratulace a děkují za milá přáníčka.

Každý si tedy vyrobil vlastní narozeninovou svíčku a zapíchl ji do svého dortíky. Díky tomu už na žádnou narozeninovou oslavu nezapomeneme.


Vesmír (4)

29.10.

Vybarvovali jsme planety, vyšívali souhvězdí..... Do vesmíru se sice asi nepodíváme, ale na chodbě školy si ten náš můžeme prohlédnout.


Pobyt venku před školou (3)

01.10.

Pokud nám to počasí dovolí, tak se snažíme každý den jít alespoň na chvilku ven, abychom si protáhli nožky, provětrali hlavy a načerpali novou energii na další domácí přípravu do školy.


Co nás baví... (2)

01.10.

Holky moc rády kreslí a vybarvují. Většina z nich se pustila do vymalování a složení "nekonečné princezny", která jim dala zabrat, ale výsledek za tu námahu stál. Kluci jsou nejspokojenější na koberci, kde staví z kostek a stavebnic hrady, silnice a garáže. Všichni společně rádi hrajeme hry, u kterých se vždycky nasmějeme a nikdy se nám nechce končit.


Naše "nové" 3. oddělení (1)

14.09.

V tomto školním roce se složení dětí ve družině paní vychovatelky Duškové z části obměnilo. Ti starší přešli do jiných oddělení a my jsme do naší "zelené" družiny přivítali část prvňáčků, kteří tráví ve družině nejvíce času a zde mají dostatek prostoru na hry i odpočinek.

Nové děti se rychle rozkoukaly, skamarádily se s ostatními a postupně se učí a zvykají si na naše dohodnutá pravidla. Pokud však něco nevědí nebo si nejsou jisti, zda v naší velké škole trefí do šatny, na kroužek, ..., tak jim vždycky někdo ze starších spolužáků ochotně pomůže či poradí.