soutěž "o školní pohár" - Pravidla

Soutěž "O Školní pohár"

Celý školní rok bude probíhat soutěž, ve které budou všechny třídy zápolit o Školní pohár. Jak na to?

Nepravidelně (zhruba jednou za měsíc) budou vyhlašovány soutěžní úkoly, ve kterých můžete do soutěže získávat body.

A pravidla? Ve škole máme 18 tříd. Třída, která zvítězí v dílčím úkolu, získá do celé soutěže 18 bobů, druhá 17, třetí 16, čtvrtá 15 atd., až poslední třída získá 1 bod. Někdy budou součástí úkolů i bonusové tři body. Vítězem celé soutěže se stane třída, která na konci školního roku získá nějvyšší počet bodů. Získá na týden putovní Školní pohár a na jeho podstavci bude připevněn štítek, na němž bude uveden školní rok a třída, která pohár získala.

Nedílnou součástí soutěže je zvláštní kategorie – Pohár šestých tříd, ve kterých soutěží podle podobných pravidel šesté třídy. Body z celoškolní soutěže O školní pohár se započítávají v plné výši do této kategorie. Šestá třída, která bude mít na konci roku vyšší počet bodů, bude novou majitelkou Poháru šestých tříd. Pokud by získala některá šestá třída absolutně nejvyšší počet bodů, vyhrává i Školní pohár.

Přeji vám příjemné soutěžení!

Přál bych si, aby se ze soutěže stala tradice do dalších let a zápolení o pohár aby bylo čestné a v duchu fair play.

Zdeněk Volejník a Žákovský parlament