Komunitní škola 2015/2016


PF 2016

03.01.
PF 2016

Přehled výtvarných kurzů a jednodenních akcí - paní Olga Lazárková

15.10.

Volné termíny:

V týdnu odpoledne každé pondělí a úterý.

O víkendu 31.10.2015, 1.11.2015, 14.11.2015, 15.11.2015 nebo 28.11.2015.

Doufám, že vás některý seminář zaujme.

Těším se na spolupráci. Lazárková Olga

Přihlašujte se přímo na telefonním čísle: 722539835

www.ariel-kreativ-cz.webnode.cz

Kurzy výtvarné

Enkaustika

Malování rozehřátým voskem, pomocí žehličky a vosku. Vznikají kreativní obrazy. Zvládají všichni od dětí po seniory. Používá se speciální papír. Vosk se nanáší přímo na žehličku a, díky tahům po papíře, vzniká obrázek.

Tato technika je i pro výtvarné „nešiky“.

Rozvíjí fantazii a posiluje sebevědomí. Využívám ji při práci s dětmi v mateřských školách a základních školách, s hendikepovanými lidmi a seniory.

Celý seminář Enkaustika je asi 2-3 hodiny a cena je na osobu 400,-. Nebo si také chodí někdo vytvořit jen jeden obrázek, pak je cena 65,- za obrázek. Nechtějí třeba celý kurz.

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou – pro děti i dospělé

Kurz obohacení kreativity a uměleckého sebevědomí. Pomáhá při seberealizaci, odbourává psychické bloky. Na kurzech se naučí účastníci základy kresby, stínování, vrstvení barev a jejich vnímání.

Kurzy zvládají děti od 7 let po seniory. Výuka je samozřejmě přizpůsobena věku.

Portréty kreslené tužkou, zvládají děti od 12 let. Mladší mohou kreslit zvířata, nebo pastelem.

Kurz je celodenní – Začínáme v 9.00 do 13.00, pak přestávka na oběd. Odpolední blok od 14.00 do 18.00. Na tomto kurzu se zvládne celý portrét tužkou nebo pastelem. Cena je 1000,- na osobu. Dopoledne se rozkreslujeme, naučíme se stínování, vnímat stíny, rozměry apod.

Kurz na půl dne – většinou pro děti malující tužkou nebo pastelem. Dospělý na pastel, nebo se bojí, že nezvládnou portrét a chtějí si to vyzkoušet. Cena je 500,- pro dospělé , děti 400,-

Každý si může vybrat, co ho více zaujme Tužka nebo Pastel

Kurz Tužka – každý se naučí nakreslit portrét, základy stínování, rozměry, vnímání stínů. Je dobrý na zvýšení sebevědomí a odblokování psychických stresů. Zvládnou děti od 12 let po seniory. S mladšími kreslíme zvířata.

Kurz Pastel – malujeme obrazy suchým pastelem. Úžasná technika opět na relaxaci a odblokování stresů. Malujeme prsty. Dotek přímo s barvou je nádherný. Již první den vznikají obrazy, se kterými se může každý „chlubit“ . Druhý den se malují složitější obrazy, jako portrét, nebo obrazy detailové. Tuto techniku zvládnou děti od 7 let. Moc ji milují. Samozřejmě vhodná pro všechny věkové kategorie.

Kurz automatická kresby

Na tomto kurzu naučím účastníky základy automatické kresby. Diagnostika psychického stavu člověka. Naučí se napojit na energie mimo nás a díky tomu lehce zvládnou nakreslit energetické obrázky. Nejen pro sebe, ale i pro své blízké. Samozřejmě se naučí kreslit i obrázky léčivé. Zjistí tedy díky diagnostice problém a namalují i léčivý obrázek.

Naučí se i odhad doby fungování léčivých obrázků, každý má jinou dobu účinnosti. Vysvětlím význam barev apod.

Na závěr zkoušíme i diagnostiku na zóny v bytě. Tato technika se dá využít i na určení špatných energií v bytě a opět léčebný obrázek na tyto zóny.

Součástí kurzu je i meditace na napojení energií.

Cena na osobu je 700,-

Doba 4 hodiny.

Kurz energetické vibrace ve jméně

Na tomto kurzu se každý naučí originálním způsobem odhadnout psychiku člověka, jeho chování. Jeho klady a zápory. Stačí jen křestní jméno. Ale tak jak nás lidé oslovují. Nebo podle přezdívky. Každé písmenko je jako kód. Je rozdíl mezi oslovením Honzo a Jendo, Hanko nebo Hančo. Někdo si v sobě uzavírá problémy, záleží mu na vztazích a jiný naopak umí vydělat peníze. To vše se na tomto kurzu dozví. Dají se zjistit problémy dětí, vztahové problémy apod. Co je pro nás v životě nejdůležitější.

Nejedná se o numerologii, na tento způsob výkladu není literatura. Jde opravu o originální výklad.

Časově vychází asi 4 hodiny

Cena za osobu 500,-


Víkendové akce

12.10.
Nabídka víkendových akcí (pdf - 552 kB)

Nabídka podzim 2015

24.09.
KOMUNITNÍ ŠKOLA CHRAST – ŠKOLA PRO VŠECHNY, I PRO VÁS !!

Vážení občané,
Komunitní škola CHRAST Vám již několik let nabízí aktivity v oblasti vzdělávání a volnočasových aktivit. Naším cílem je zvýšení úrovně znalostí a společenských kontaktů ve městě a okolí. Nabídka kurzů se odvíjí od zájmu Vás - občanů. Kurzovné je stanoveno tak, aby pokrylo mzdy lektorů, materiál a pronájem potřebného vybavení. Další z nabídek, tentokrát na období PODZIM 2013, Vám právě předkládáme a věříme, že si vyberete.

Už víte, jak je bezva vyrábět z hlíny dle vlastní fantazie? Chcete si vyrobit něco hezkého a vytvořit si dárečky pro své známé? Chcete se odreagovat od každodenních starostí a tvořit a tvořit? Pak jsme tu právě pro Vás! Co si vyrobíte, to si odnesete domů. Předpoklady: udělat si čas. První lekce: 23.9. 2015 středa či 24.9. 2015 čtvrtek. Čas: vždy 16,00 -18,00 hod. Rozsah lekcí: 10 x 2 hod. Lektor: keramička paní Monika Jará. Cena: 990,- Kč včetně materiálu. Děti, žáci ZŠ Chrast mají zvýhodněný poplatek na 600,- Kč. SÓLO AKCE. Zde máte možnost navštívit jednotlivé lekce keramiky, kdykoliv budete mít čas a zájem, pouze je nutné se předem nahlásit lektorce či koordinátorce. (Výběr středa, čtvrtek vždy od 16,00 do 18,00 hodin, za cenu 120,- Kč/2 hodiny, včetně materiálu.)

Pro kluky a holčičky. Setkávání a společná činnost maminek a dětí od 1,5 do 3,5 let. Scházet se budou v úterý v 9:30– 10:30 hod, (začínáme 6. 10.2015) ve školním klubu. Do programu zařadíme hýbánky s říkankami – doprovázení básniček a písniček jednoduchými pohyby a tanečky, lidové písničky – doprovázet se budeme společně dětskými hudebními nástroji. Chytré hraní - pomocí jednoduchých pomůcek inspirovaných Montessori výchovou. Cena 40,- Kč/ setkání. Přijďte mezi nás. Těšíme se na Vás, Pavlína a Kubík Netušilovi. Bližší info na tel. čísle 777 849 244 nebo e-mailové adrese: papaya.T@seznam.cz.

Posezeníčko u kávy a čaje. Pouštíme si zajímavé video, hrajeme stolní a deskové hry. Připravujeme výlety a vycházky po okolí. Určeno občanům 55 let a více (či méně) Čas: scházíme se ve středu od 16,30 hod. Začneme od října ( 23.9.2015) v budově školy, vchod z náměstí. Rozsah lekcí: 1 – 2 hodiny Lektor: p. Věra Malinová Cena:10,- Kč + vstupné na akce.

Cvičení na protažení těla a jeho zpevnění. Určeno: ženám a dívkám. Předpoklady: chuť cvičit. Termín: každou středu 17,00 – 18,00 hod. Lektor: Mgr. Zdena Žejdlíková. Cena: 40,- Kč / lekce. První lekce 23.9.2015 – sraz před hlavním vchodem do školy.

Pokud Vás naše nabídka oslovila či máte zájem se podívat na fotky nabízených aktivit či se přijít na jednotlivé aktivity podívat a vyzkoušet si spolupráci, kontaktujte mě na tel. čísle 608629883, nejlépe však na e-mail: komunitkachrast@centrum.cz.

Podrobné informace o našich aktivitách a fotodokumentaci z činnosti najdete na www.skola-chrast.net. Na jednotlivé aktivity se sejdeme 5 minut před začátkem první lekce u vchodu do ZŠ. V budově školy je nutné se přezout. Máte-li možnost nabídnout KOM-ŠKOLE vhodnou volnočasovou aktivitu, budeme rádi, pokud se na nás obrátíte.

Martina Lacmanová
starostka, Město CHRAST
 

Mgr. Lenka Budínská
ředitelka školy