e-Twinning - ŠKOLNÍ ROK 2013/2014


VODA ZDROJ ŽIVOTA

27.02.

V rámci eTwinningového projektu VODA ZDROJ ŽIVOTA jsme dnes navštívili nejstarší vodárenskou věž v Chrasti, která se nachází v blízkosti chrašického rybníku. Opatrně jsme vystoupali až na vrchol věže, kde se nám naskytl nádherný pohled na rybník i město Chrast. Najdete na fotce další dvě vodárenské věže?

.

 


VODA - ZDROJ ŽIVOTA

08.01.

Dnes 7.1.2014 jsme začali pracovat na novém mezinárodním projektu VODA - ZDROJ ŽIVOTA. Prvním úkolem bylo - napsat co si představím, když se řekne voda. A takhle to dopadlo.

.

VODA - ZDROJ ŽIVOTA

17.11.

Dne 17.11.2013 byl schválen národním podpůrným střediskem náš nový projekt se slovenským partnerem s názvem VODA - ZDROJ ŽIVOTA. Čeká nás hodně práce, ale i zábavy a společných videokonferencí, na které se již teď moc těšíme.

D.Rydlová


 European Quality Label

29.10.

Dne 28.10.2013 získal náš projekt MAĽOVANÉ SPIEVANIE Evropský certifikát kvality. Tento projekt probíhal v letech 2012 a 2013. Děti zpívaly písničky, kreslily k nim obrázky a vytvořily Knihu písní. Naši slovenští partneři vytvořili zase slovenskou Knihu piesní. Vzájemně jsme si písničky i zazpívali a při skype setkání jsme zpívali společně. Na projektu pracovali žáci nynější 3.B s p. uč. Danou Rydlovou.

Vážená Dano Rydlová,

Gratulujeme! Jako ocenění Vaší vynikající práce na eTwinningovém projektu "Maľované spievanie" byl Vaší škole udělen evropský certifikát kvality (European Quality Label). Toto ocenění je důkazem toho, že Vaše práce, práce studentů a celé školy odpovídá vysokým evropským měřítkům.

Certifikát, který obdržíte, si můžete zveřejnit na svých webových stránkách a vystavit ve škole na dobře viditelném místě. Váš projekt bude navíc zveřejněn ve zvláštní sekci evropského portálu www.etwinning.net.

Ještě jednou gratulujeme k jedinečnému úspěchu a doufáme, že se s Vámi během roku setkáme na některé z akcí v rámci aktivity eTwinning.

S pozdravem,
eTwinning Team


Quality Label

22.10.

PDF - 62,5 kB


Maľované spievanie

09.10.

Dočkali jsme se ocenění za náš projekt s partnerskou školou na Slovensku. Pracovali jsme na něm v roce 2012 - 2013. Projekt již získal certifikát kvality na Slovensku a nyní jsme se dočkali i my.


Cooking book

02.10.

"Letošní školní rok jsme společně se žáky sedmého ročníku vybrali společně projekt "Cooking book". Tento projekt vypsala jedna francouzská škola. Naším úkolem bude vytvořit pár jednoduchých receptů typicky českých pokrmů, přeložit je do anglického jazyka. Samozřejmě recepty ověříme ve školní kuchyňce, nafotíme a vložíme na webové stránky projektu. Od našich spolupracovníků ze zahraničí můžeme stejným způsobem získat jejich recepty. Na práci už se těšíme a čekáme na odpovědi našich přátel z partnerských škol. Získáme nejen nové znalosti, ale také dovednosti a zdokonalíme se v anglickém jazyce."

Zdeněk Volejník