AŠSK - hokejbal

Hokejbal

Hokejbalové družstvo se vytvořilo v rámci florbalového kroužku na jaře 2004. Tréninkové podmínky byly ještě skromnější než florbalové. Betonové hřiště u školy bez ochranných sítí a mantinelů bylo občas nebezpečné pro kolem stojící diváky z řad dospělých. V součastné době máme na místním stadionu minihřiště s mantinely zapůjčené na 1 rok hokejbalovým svazem. Doufáme, že by v budoucnu na stadionu za bufetem mohlo vzniknout hokejbalové hřiště.

Každým rokem hokejbalový sraz pořádá turnaj "Hokejbal proti drogám". Hned naše první družstvo vyhrálo okresní kolo v Heřmanově Městci a postoupili jsme do krajského kola v Přelouči, kde jsme svojí úspěšnou cestu zakončili na 3. místě.

Letošní ročník v kategorii 8-9 tříd jsme hráli na zimním stadionu v Chrudimi. Základní skupinou jsme prošli bez zaváhání a postupovali jsme do vyřazovacích zápasů z prvního místa. Po vítězství nad ZŠ Husova jsme ve finále potkali tradičního soupeře z Chrudimi sportovní ZŠ U Stadionu. Náročný zápas skončil v řádné době nerozhodně. Po dramatických nájezdech se vítězi stali soupeři.

Chtěli bychom poděkovat celému družstvu pod vedením jejich kapitána Martina Vágnera za mimořádný výkon na tomto turnaji.

Ml. žáci v kategorii 4-5 třídy, kteří se taktéž zúčastnili Hokejbalu proti drogám, přijeli do Chrudimi sbírat zkušenosti. Jejich první turnaj dopadl podle očekávání.

Přesto děkujeme celému družstvu za odvahu a sportovní chování.

Jana Suchánková, Zdeněk Volejník

Chrastecká superliga

V letošním roce od dubna do června se konaly zatím 3 turnaje v hokejbale nejmladších žáků pod názvem „Chrastecká superliga“.

Tento společný projekt vznikl ve spolupráci s hokejbalovým svazem. Ten na tento projekt zapůjčil na jeden rok hokejbalové mantinely a vytiskl propagační materiály. ŠSK při ZŠ Chrast měl na starosti nábor a organizaci turnajů. Dále jsme získali 2 sponzorské dary, jeden od pana Vágnera a druhý od paní Vavřinové.

Tyto turnaje proběhly na minihokjbalovém hřišti na místním stadionu. Účast byla skromnější než jsme očekávali, přesto máme radost z dalších chlapců, kteří mají zájem o tento typicky klukovský sport.

Jana Suchánková, Zdeněk Volejník