Akce školy - sportovní akce - ŠKOLNÍ ROK 2017/2018


McDonalds cup Třemošnice

03.05.

Další díl fotbalového turnaje Mcdonalds Cupu se odehrál v Třemošnici. Turnaje se účastnila družstva, která postoupila z okreskové části. Starší kategorii tvořila družstva: Chrudimi, Chrasti, Hlinska a Trhové Kamenice. V mladší kategorii se utkala družstva: Třemošnice, Chrasti, Chrudimi a Hlinska.

Do dalšího kola postupuje pouze vítěz kategorie.

Z naší strany si nejlépe vedlo družstvo mladších, kteří obsadili druhé místo. Hráli ve složení: Pelikán Šimon, Dvořák Lukáš, Drápal Šimon, Friček¨Tomáš, Chour Tomáš a Florián Matěj.

Starším se již tolik nedařilo a obsadili nepopulární čtvrté místo. Zde družstvo tvořili hráči: Král Šimon, Macháček Dominik, Dvořák Lukáš, Mrázek Tadeáš, Dobrkovský Vojtěch, Brožka Karel, Veverka Šimon a Andrýsová Veronika. Poděkování za přípravu patří panu učiteli Mgr. J. Novákovi.

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

.

 


Okrskové kolo McDonald Cupu

03.05.

Okrskové kolo McDonald Cupu se odehrálo v Hlinsku 27. 4. 2018. Turnaje se zúčastnily čtyři školy: ZŠ Smetanova Hlinsko, ZŠ Resslova Hlinsko, ZŠ Chrast a ZŠ Nasavrky. Každá škola přivezla dvě družstva mladší 1. – 3. ročník a starší 4. – 5. ročník. Hrálo se systémem každý s každým.
Naší školu reprezentovali tito žáci: Pelikán Šimon, Drápal Šimon, Chour Tomáš, Dvořáček Dominik, Florián Matěj, Friček Tomáš, Dvořák Lukáš, Král Šimon, Mrázek Tadeáš, Macháček Dominik, Dvořák Ondřej, Dobrkovský Matěj, Brožka Karel a Veverka Šimon.

Do okresního finále postoupila v mladší i starší kategorii družstva Chrasti a ZŠ Smetanova Hlinsko.

Okresní finále se bude hrát v Třemošnici 4.5. 2018. Poděkování za přípravu patří panu učiteli Mgr. J. Novákovi

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

.

 


atletické závody OVOV

03.05.

Očekávané okresní kolo odznaku všestrannosti olympijských vítězů se uskutečnilo 26.4.2018. Naše škola poslala rekordní počet závodníků a to 38. Za poměrně větrného a chladného počasí se závodilo v pěti disciplínách: trojskoku snožmo, házením medicinbalu 2kg, skákáním přes švihadlo, kliky na 2 min. a poslední volitelná disciplína běh na 1000 metrů nebo dribling na 2 min.

Závodů se zúčastnilo jedenáct škol, celkem závodilo 217 žáků.

Z naší školy si nejlépe vedli:

První místa obsadili – Lukáš Dvořák, Nikola Rázková a Kamila Vondráčková.

Na druhém místě – Michaela Mrvíková, Karolína Borecká a Dominik Dvořáček

Na třetím místě – Veronika Andrýsová, Nikola Kuzmanová, Linda Kadlecová a Matouš Mrázek

Nešťastné čtvrté místo – Adam Pecháček, David Nevole, Martina Křivková a Matylda Chvojková.

Naše družstvo obsadilo třetí místo. Družstvo tvořili tito závodníci: Kamila Vondráčková, Linda Kadlecová, Michaela Mrvíková, Viktorie Machová, Adam Pecháček, David Nevole, Tomáš Jíra a Matouš Mrázek.

Do krajského kola dále postupují: Denisa Šťovíčková, Nikola Rázková a celé naše družstvo.

Všem závodníkům děkuji za předvedené výkony a s postupujícími se již těšíme na krajské kolo, které se bude konat 22. 5. 2018 v Moravské Třebové. Děkuji za přípravu panu učiteli Mgr. J. Novákovi.

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

.

 


Memoriál Josefa Šťulíka 5. ročník - Ležáky 11. 4. 2018

22.04.

Memoriál Josefa Šťulíka - je přespolní běh, který se běží po naučné stezce NKP Ležáky až na náměstí městyse Včelákov. Žáci byli rozděleni do věkových kategorií: starší žákyně ročník 2002-2003 trať 1,9km, starší žáci ročník 2002-2003 trať 2,3 km. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 450 závodníků. Naši školu reprezentovalo 32 závodníků. Z dívek si nejlépe vedla Kamila Vondráčková - 7.místo a z chlapců byl nejlepší Daniel Slanař - 12. místo.

Naší školu reprezentovali: Kamila Vondráčková, Linda Kadlecová, Adéla Marešová, Tereza Pošvářová, Viktorie Machová, Martina Křivková, Šimon Mrázek, Daniel Slanař, Filip Dvořáček, David Nevole, Filip Keller, Tomáš Jíra, Oldřich Brožka, Jan Pohorský, Hynek Steklý, Adam Pecháček, Ondřej Soudek, Marek Hromádko, Jakub Matoušek, Oliver Vach, Agáta Dianová, Jakub Mareš, Lukáš Dostál, Šimon Podzemský, Eva Slavíková, Jennifer Babečková, Jáchym Vohradník, Vojtěch Ceral, Daniel Drahoš, Vojtěch Jeníček, Ondřej Procházka a Jakub Čížek. Příprava a doprovod p.uč. Mgr. Jan Novák

.

 


Jak se našim žákům líbilo na LVVZ ...

19.02.
LYŽOVAČKA

Pohoda…nelyžoval jsem, ale už ano…co se týče sjezdování a nácviku, myslím, že povedené…bylo hodně sněhu a jezdilo se po něm velmi dobře a byla zábava…lyžování bylo skvělé a zábavné a poučné…mě baví…bylo to super…přijela a nic, odjela a umím vše…přijela jsem s tím, že jsem se chtěla naučit lyžovat, a to se mi podařilo…když jsem přijela, tak jsem neuměla slalom, a tady jsem se ho naučila…učila jsem se pomalu, ale teď už to umím…naše p. instruktorka byla dobrá…bavilo mě to, naučila jsem se hodiny, slalom…lyžovalo se mi super, většina věcí, co vymyslel p. uč. Novák byla super…dobrý…nejlepší bylo lyžování a hry…perfektní…ztížit cviky…lyžování bylo dobré, sníh také…p. uč. na nás brala ohledy…neuměl jsem nic, bylo to fajn…výcvik se mi líbil, lyžování dobré…sníh byl měkký a lehký…moje lyžování zůstalo stejné…líbilo…hodně jsem se naučil lyžovat…super…super až na sníh ve čtvrtek…naučil jsem se dobré triky…instruktor nás nechal jezdit, jak chceme…bylo to dobrý, hlavně u p. uč. Nováka…bavilo mě lyžovat…měli jsme štěstí na počasí…dobré zážitky…naučila jsem se obloučky, protože dříve jsem jezdila šůsem…naučil jsem se, co jsem minulý rok zapomněl…naučila jsem se obloučky a základy lyžování…sníh se lepil… učitelka nás naučila spoustu věcí…

UČITELÉ

Byli tak jako normální, lepší než ve škole…p. Broďáková je nejlepší…byli hodní…p. uč. nás naučila spoustu dalších věcí…měl jsem pocit, že jsem neměl moc soukromí, učitelé byli všude…dobrý…kvalitní…byla sranda…super…naši učitelé na nás byli hodní…super vysvětlení, super hodná…byla hodná…milý a hodný, pomohl…paní učitelka Novák byla hodná…kvalita…příjemní a věnovali nám pozornost…hodní a milí…super…výborný…p. uč. na nás brala ohledy…učitelé jako instruktoři byli výborní…nejlepší bylo, že povolil přístup na skokánky…někdy až moc přísní…občas na nás křiknul, ale jinak v pohodě a bylo to fajn…byli fajn…byla dobrá…skvělej…byla suprová(ZM) a stále je…skvělý…bavilo mě to…p. uč. BB vedla naši skupinu skvěle…vymýšleli různé hry a pomohli mi zdokonalit se v lyžování…přál bych si, aby učitelky BB a ZM učily hlavně lyžování…

CHATA

Velmi dobře tu vařili, pokoje byly poměrně dobré, dostačující…přiměřené…v pomalu rozpadající se jídelně nevařili nejlíp…líbila se mi…docela fajn…super a skvělé jídlo…fajn…dobře vařili…pokoje super, personál vcelku nepříjemný, vařili dobře…super…jídlo vcelku v pohodě…pokoje chatrné…chata se rozpadá…docela pěkné, ale postele vrzaly…v pohodě až na sprchy…hrozně malá postel…jídlo dobré…lepší než Orientka…personál milý a ochotný…docela dobré…dobré, ale mohly by být pokoje o míň lidech…super jídlo…jídla byly výborná…některá jídla byla dobrá…že byly pokoje po víc lidech, dobře jsme se seznámili…dobré, hlavně pizza…personál příjemný…dobré vaření…jo pohoda…na …až na kuchyň…personál byl na nás zlý…jídlo dobré, ale pokoje nic moc…ubytování se mi líbilo, vaření bylo taky dobré…ubytování bylo celkem dobré, ale jídlo trochu zaostalo…strava byla dobrá až na mnoho masa…pokoje byly špatné…klouže to na záchodech…na záchodě zhasínalo světlo…pokoje trochu chatrné…aby se na záchodech nezhasínalo…

INSTRUKTOR KUBA Z ISTANU

Když jsem přijela, neuměla jsem vůbec snowboardovat a po těch čtyřech dnech umím parádně, instruktor Kuba byl výhra… nejlepší instruktor za ty tři roky, které jsem tady byl…trochu přísnější, ale jinak dobrý…program byl zábavný, ale mohl být kratší…byl dobrý instruktor…v pohodě…byl dobrý…dobře vysvětloval…velmi milý, rozhodně lepší instruktor než minulý rok…vycházel jsem s ním dobře, program mě bavil…obětavý, super týden…všechny večery byly super…super, lepší než vloni…moc hodný a milý…hodně mi pomohl…fajn a hodný…kvalitka…zábavný program…moc hodný a ochotný…dobře se choval…jo…nejvíc pohodovej…kamarádský a v pohodě…borec- přehání…byl hodně vtipný a byl super…program byl až na jeden večer fajn…trochu přísný, ale fajn…byl dobrý…náš programátor Kuba byl hrozně hodný a byl fajn…super a doufám, že ho budu mít i příští rok…super…byla to sranda zábava…velmi tolerantní, snažil se, aby nás program bavil…milý a večery nebyly tak nudné…


LVVZ 2018

19.02.

Ve dnech 4. – 9. 2. 2018 se žáci sedmých, osmých i devátých tříd zúčastnili LVVZ. Stejně jako vloni jsme vyrazili do Jeseníků se společností STAN – Special Team for Adventure in Natur, která pořádá pobyty pro školy již 15 let. Ubytováni jsme byli opět v RS RELAXA v obci Žďárský Potok u Rýmařova. Kurzu se letos zúčastnilo 40 žáků, kteří byli rozděleni do čtyř družstev, z nichž bylo jedno snowboardové.

Sněhové podmínky na sjezdovce byly dobré, ačkoli vždy po ránu byl sníh velmi tvrdý a přemrzlý. Lyžovali jsme každý den a postupně se naše lyžařské dovednosti zlepšovaly natolik, že jsme mohli náš kurz již ve čtvrtek téměř všichni zakončit hned dvěma závody ve slalomu. Náš instruktor Kuba vedl družstvo snowboarďáků a připravoval pro žáky také večerní programy s různými soutěžemi, hrami, promítáním filmů či diskotékou. Ve středu jsme měli odpočinkové odpoledne, zájemci vyrazili relaxovat do bazénu a do sauny, ostatní poznávat okolí při pěší procházce.

Celý kurz jsme si skvěle užili. Lyžaři si perfektně zajezdili, začátečníci se lyžovat naučili a snowboardisté se postupně zlepšovali.

Už se zase těšíme, že za rok opět na hory vyrazíme.

Děkuji všem rodičům za sponzorské dary.

Mgr. Bronislava Broďáková, vedoucí LVVZ

.

 


Zimní olympiáda dětí a mládeže - Kája Brožka - šachy

04.02.

Odkazy ze Zimní olympiády dětí a mládeže, ve které máme své "želízko v ohni". Kája Brožka reprezentuje Pardubický kraj v disciplíně šachy v nejmladší kategorii a zatím si vede skvěle.

S dětmi ze 4.A a všichni ze sborovny a ředitelny jsme na něho pyšní a držíme mu palce.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//12155278473-hry-viii-zimni-olympiady-deti-a-mladeze-2018/218471291371046-sachy/

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12155278473-hry-viii-zimni-olympiady-deti-a-mladeze-2018/218471291371023-sachy

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12155278473-hry-viii-zimni-olympiady-deti-a-mladeze-2018/218471291371007-sachy


Zimní víceboj OVOV

02.01.

Druhý ročník zimního víceboje se uskutečnil 12. 12. 2017 v Hlinsku na tamějším gymnáziu. Tohoto kola se zúčastnilo dvanáct škol. Soutěžilo se v pěti disciplínách (skákání přes švihadlo, trojskoku snožmo, leh – sedech, hodu medicinbalem a driblingu). Naše družstvo se v nabité společnosti neztratilo a obsadilo šesté místo. V kategorii jednotlivců jsme získali tři individuální ocenění: Kamila Vondráčková obhájila loňské první místo, Martina Křivková obsadila druhé místo a Filip Dvořáček rovněž obsadil druhé místo ve své věkové kategorii.

Naši školu reprezentovali tito žáci: Kamila Vondráčková, Martina Křivková, Viktorie Machová, Adéla Marešová, Tereza Pošvářová, Nevole David, Dvořáček Filip a Keller Filip.

Tyto závody jsme pojali jako přípravu na jarní okresní kolo a chtěli jsme začlenit nové tváře do naší početné „rodiny“.


Memoriál T. Šedého + Hrošiáda podzim 2017

12.10.

Memoriál T. Šedého + Hrošiáda podzim 2017 (pdf - 430 kB)


Finále OVOV Brno

28.09.


REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV 2017

25.09.

S novým školním rokem přišlo i finále OVOV, které se konalo od 8. do 9. září 2017 na Atletickém stadiónu VUT v Brně.
Závodilo se ve dvou dnech. Každý den pět disciplín:
1. den (sprint 60m, skok daleký, medicinbal, shyby a švihadlo).
2. den (trojskok, kliky, leh-sedy, hod míčkem a běh na 1000m).
Na základě postupů z Okresního a Krajského kola naši školu reprezentovaly dvě dívky – Linda Kadlecová a Kamila Vondráčková.

 

 Linda Kadlecová

 

Výkon

Body

Pořadí v ročníku

Pořadí absolut

60m

9,37

706

1

130

Dálka

3,91

539

10

201

Medicinbal

6,85

266

22

282

Shyby

45

410

15

145

Švihadlo

201

580

17

217

Trojskok

6,44

662

4

134

Kliky

48

624

27

276

Leh-sed

61

520

26

247

Míček

27,50

310

11

209

Driblink

 

0

   

Plavání

 

0

   

1000m

4:15

750

16

175

Celkem

 

5367

21

 

 

 

 Kamila Vondráčková

 

Výkon

Body

Pořadí v ročníku

Pořadí absolut

60m

9,10

760

5

71

Dálka

4,15

582

9

136

Medicinbal

11,70

590

4

74

Shyby

46

420

26

132

Švihadlo

191

546

33

239

Trojskok

6,91

734

3

42

Kliky

77

1038

16

98

Leh-sed

77

680

24

144

Míček

42,25

506

2

35

Driblink

 

0

   

Plavání

 

0

   

1000m

3:49

854

5

44

Celkem

 

6710

17

 

Oběma dívkám GRATULUJEME a za rok to vyhrajeme!!!!