Akce školy - soutěže - ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Krajské kolo přehlídky dětských pěveckých sborů v Chrudimi 9.4.2018

Zde je odkaz na video z přehlídky

Pythagoriáda – 1.stupeň

5.dubna 2018 proběhlo školní kolo matematické soutěže, které se zúčastnilo 16 žáků z pátých tříd. Všem zúčastněným děkuji za zodpovědný přístup a odvahu vyřešit ne příliš snadné úkoly. Nejlepší 3 řešitelé postupují do okresního kola. Blahopřeji.

Svoboda Matěj

11 bodů

Mokříž Michal

10 bodů

Doležalová Bára

9 bodů

Šťovíčková Denisa

8 bodů

Slanař Tomáš

7 bodů

Mgr. Dana Dvořáková

okresní kolo - Fyzikální olympiáda

Ve středu 4.4.2018 se v Chrudimi konalo okresní kolo Fyzikální olympiády, ve kterém naši školu reprezentovali tito žáci:

kategorie F (8.třídy)
1. místo Matyáš Mrázek 8B
2. místo Martina Křivková 8.B
3. místo Ema Chvojková 8.B
8. místo Daniel Slanař 8.B

kategorie E (9.třídy)
4. místo Adéla Voráčová 9.B

Všem dětem gratuluji ke krásnému umístění a paní učitelce Zdeňce Žejdlíkové a poctivou přípravu.

Mgr. Lenka Budínská, řed.š.

KOMENSKÝ A MY

KOMENSKÝ A MY – celostátní literárně historická a výtvarná soutěž pro děti a mládež

V letošním školním roce se naše škola již podruhé zúčastnila celostátní literárně historické soutěže Komenský a my, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve spolupráci s Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského a Základní školou J. A. Komenského Brandýs nad Orlicí. Do soutěže se zapojily školy z celé České republiky. Soutěž se skládá ze dvou částí. První představuje literární práci – zamyšlení na téma stanovené pro daný ročník soutěže. Na základě těchto prací je vybráno 20 nejlepších žáků, kteří se sjedou do Brandýsa nad Orlicí na dvoudenní finále ústředního kola, kde absolvují znalostní test na téma Život a dílo J. A. Komenského a jeho doba. Naši školu reprezentovala již podruhé Ema Chvojková, žákyně 8. B, která byla opět vybrána mezi 20 nejlepších a strávila dva dny v Brandýse nad Orlicí. Pro soutěžící a jejich doprovod byl připraven bohatý doprovodný program, ve kterém se seznamovali se zajímavostmi ze života J. A. Komenského a Jednoty bratrské. Páteční dopoledne patřilo již tradičně vyhlášení výsledků, které bylo doprovázeno kulturním programem a prezentací vítězných prací. Letos byla Ema velmi úspěšná. Obdržela hned dvě ceny: cenu za nejlepší literární práci a zároveň obsadila v soutěži celkově 2. místo.

Emě moc gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy v celostátní soutěži.

Mgr. Bronislava Broďáková

Pangea

V matematické soutěži Pangea postupuje do celostátního finále Matěj Svoboda z 5.A, který splnil dané úlohy ve školním kole na 80%. Gratulujeme k postupu a přejeme hodně štěstím finále.

potvrzení umístění (pdf - 591 kB)

Mgr. Lenka Budínská

MATEMATICKÝ KLOKAN – 2.stupeň

V pondělí na naší škole i v celém okrese Chrudim se konala matematická soutěž Matematický klokan. Žáci řešili 24 úloh za 3,4 a 5 bodů, za správnou odpověď body získali, za špatnou jeden ztratili, za nezodpovězenou žádný bod neztratili. Někteří zvolili špatnou techniku, tudíž hodně bodů ztratili.V přiložené tabulce jsou výsledky těch nejlepších.

Kategorie Benjamín 6. a 7. třída a kategorie Kadet 8. a 9. třída

Daniel Slanař

52 bodů

MATEMATICKÝ KLOKAN – 1.stupeň

Dne 19.3.2018 proběhlo školní kolo.  V kategorii  Cvrček /2. a 3.třída/ se zúčastnilo 49 žáků. Maximální počet dosažených bodů byl 90.

Nejlepší řešitelé:

Anna Malinská

Stela Bártová

Laura Lorencová

62 bodů

Ondřej Štantejský

61 bodů

Denisa Nováková

Šimon Pelikán

58 bodů

Dominik Dvořáček

Jakub Dvořák

Jan Solar

Aneta Žáková

Karolína Borecká

52 bodů

3.B

V kategorii  Klokánek /4. a 5.třída/ se zúčastnilo 45 žáků. Maximální počet dosažených bodů byl 120.

Nejlepší řešitelé:

71 bodů

Veronika Andrýsová

5.B

Všem „Cvrčkům“ a „Klokánkům“ blahopřeji a přeji hodně štěstí příští rok.

Mgr. Dana Dvořáková

Soutěž v jazyce anglickém

Okresní kolo této každoroční soutěže proběhlo 14.2.2018 v Chrudimi a za naši školu v angličtině konverzovali: v kategorii 6.+7. ročník Kuba Čížek ( 7.-8.místo) a Bára Felklová (9. místo), v kategorii 8.+9. ročník Ondra Klůc (11.-12. místo) a David Karban (18. místo). Děkujeme všem za reprezentaci školy, za odvahu si zasoutěžit a samozřejmě za pěkné výsledky, které jste předvedli.

Lída Pelikánová a Jana Zemanová

okresní kolo Olympiády v českém jazyce

V pondělí 29.1.2018 se konalo v Domě dětí a mládeže v Chrudimi okresní kolo Olympiády v českém jazyce.

Zasoutěžit si přijelo celkem 36 žáků (z toho bylo 6 gymnazistů).

Naši školu reprezentovaly Klára Kodešová a Aneta Holubová, obě z 9.A.

Klárka obsadila krásné 6. místo. Je velmi potěšující, že ji předstihla pouze jedna žákyně ze základní školy, jinak byli na místech před Klárkou pouze gymnazisté. V soutěži základních škol by tedy Klárka byla na druhém místě.

Anetka obsadila velmi pěkné 21. místo, pokud by soutěžili pouze "základkáři", byla by patnáctá.

Oběma děvčatům blahopřeji. Za přípravu děkuji p.uč. Mgr. Zdeňce Modráčkové.

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

okresní kolo Matematické olympiády

Ve středu 24.1.2018 se konalo v Chrudimi okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z5. Celkem soutěžilo 16 žáků ze základních škol chrudimského okresu.

Naši školu reprezentovali Tereza Pešková a Matěj Svoboda. Se ziskem 5 bodů se umístili na 6. místě. Na některých místech je souběhem stejného počtu bodů více soutěžících. Našim žákům gratuluji a přeji mnoho radosti z dalšího počítání.

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

Okresní kolo Dějepisné olympiády

Okresní kolo Dějepisné olympiády, kde naši školu reprezentoval Matěj Stehno (22. místo) a Daniel Drabant (25. místo).

Příprava Bc. T. Grassinger

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

21. 01.

Regionální kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR pro kraje Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Vysočina a část kraje Středočeského