Akce školy - soutěže - ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

okresní kolo Olympiády v českém jazyce

V pondělí 29.1.2018 se konalo v Domě dětí a mládeže v Chrudimi okresní kolo Olympiády v českém jazyce.

Zasoutěžit si přijelo celkem 36 žáků (z toho bylo 6 gymnazistů).

Naši školu reprezentovaly Klára Kodešová a Aneta Holubová, obě z 9.A.

Klárka obsadila krásné 6. místo. Je velmi potěšující, že ji předstihla pouze jedna žákyně ze základní školy, jinak byli na místech před Klárkou pouze gymnazisté. V soutěži základních škol by tedy Klárka byla na druhém místě.

Anetka obsadila velmi pěkné 21. místo, pokud by soutěžili pouze "základkáři", byla by patnáctá.

Oběma děvčatům blahopřeji. Za přípravu děkuji p.uč. Mgr. Zdeňce Modráčkové.

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

okresní kolo Matematické olympiády

Ve středu 24.1.2018 se konalo v Chrudimi okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z5. Celkem soutěžilo 16 žáků ze základních škol chrudimského okresu.

Naši školu reprezentovali Tereza Pešková a Matěj Svoboda. Se ziskem 5 bodů se umístili na 6. místě. Na některých místech je souběhem stejného počtu bodů více soutěžících. Našim žákům gratuluji a přeji mnoho radosti z dalšího počítání.

Mgr. Lenka Budínská, ředitelka školy

Okresní kolo Dějepisné olympiády

Okresní kolo Dějepisné olympiády, kde naši školu reprezentoval Matěj Stehno (22. místo) a Daniel Drabant (25. místo).

Příprava Bc. T. Grassinger

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

21. 01.

Regionální kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR pro kraje Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Vysočina a část kraje Středočeského