Akce školy - kulturní akce 2017/2018

Noc s Andersenem

U nás ve škole proběhla noc s knihou o pár dní později než na okolních školách v regionu. Sešli jsme se poslední školní den před velikonočními prázdninami a škola pak už patřila jen nám. Akce byla v režii ČK.

Noc s knihami jsme zaměřili na příběhy zvířecích kamarádů. Zahájili jsme čtenářskou lekcí a knihou Josefa Čapka O pejskovi a kočičce. Později jsme se vyřádili i výtvarně, vyráběli jsme smečku psů a hejno koček. Určovali jsme jména filmových a knižních psích a kočičích hrdinů. Na závěr příjemného večera jsme podle návodu z Čapkovy knihy upekli dort. Vynechali jsme přísady jako myš, kyselé okurky atp. Na spaní jsme se přesunuli do druhé třídy, protože jsme chtěli na dobrou noc sledovat film. V naší útulné knihovně totiž není projektor.

Ráno bylo hned. Posnídali jsme vlastnoručně udělaný dort, dotvořili pracovní listy a byl čas vyrazit a chystat Velikonoce. Tak za rok!

Z. Modráčková